Co to są osuszacze?
30 listopada 2018

Sprężarka śrubowa zalety

W ydajna, niezawodna w dostarczaniu sprężonego powietrza, łatwa w obsłudze, energooszczędna i… można wymieniać, i wymieniać w nieskończoność. Takie są właśnie sprężarki śrubowe. Urządzenia te mają wiele zalet, ale nie wszyscy o nich wiedzą. Nie pozostaje wobec tego nic innego, jak tylko te zalety wymienić, a przynajmniej najważniejsze. Być może dzięki nim wielu przekona się do zakupu właśnie tego urządzenia.

W arto zacząć od tego, czym w ogóle jest sprężarka śrubowa. To urządzenie, w którym sprężanie gazu wywoływane jest zmniejszaniem się przestrzeni między pracującymi śrubami. Odbywa się to od otworów ssawnych do otworów tłocznych. Producenci sprężarek śrubowych dążą do tego, aby uzyskać urządzenie najbardziej kompaktowych rozmiarów przy zachowaniu bardzo łagodnego, pozbawionego wibracji rozruchu.

Dziś można dostać sprężarki wyróżniające się bardzo dobrymi parametrami. Wybór jest trudny, ale chcąc w końcu stać się posiadaczem tego urządzenia, trzeba go jakoś dokonać. Poniższe zalety na pewno udowodnią, że sprężarka śrubowa jest naprawdę dobrym wyborem, lepszą opcją niż pozostałe urządzenia tego rodzaju.


Zalety sprężarek śrubowych

Jedną z zalet sprężarki śrubowej i jej działania jest przede wszystkim bezstykowa praca śrub w kąpieli olejowej. Kolejna to drgania wyższych częstotliwości. Ponadto sprężarka ta wyróżnia się niskim poziomem hałasu silnika, dzięki czemu praca przebiega w bardziej komfortowych warunkach. Do zalet można zaliczyć również możliwość regulacji wydajności oraz bezawaryjność. Mówi się także, że sprężarki śrubowe są urządzeniami energooszczędnymi. Duży plus dla użytkowników to niskie zużycie oleju. Dodatkowo urządzenia te są bardzo proste w obsłudze. Sprężarki śrubowe wyróżniają się jednocześnie dobrymi parametrami efektywnościowymi

ciśnienia. Nie można także zapomnieć o tym, że są wolne od pulsacji, co też jest dużą korzyścią. Ten rodzaj sprężarki wiąże się z całkiem niskimi kosztami eksploatacji. Urządzenie to nadaje się w głównej mierze dla zakładów, w których ma ono pracować w sposób ciągły. W tym wypadku nie trzeba robić przerw, co ma bardzo duże znaczenie tam, gdzie należy zachować ciąg produkcyjny. Sprężarka śrubowa ma kompaktowe wymiary. Nie jest zbyt duża i dzięki temu można ją z łatwością przechować nawet w ciasnym pomieszczeniu czy z łatwością przetransportować.

O zaletach sprężarki śrubowej można mówić bardzo długo. W końcu jest naprawdę praktycznym urządzeniem. Warto natomiast wspomnieć też o tym, jaką sprężarkę wybrać. Bo przecież urządzenia te się czymś różnią, a mianowicie parametrami. Aby faktycznie sprężarka ta względem użytkownika miała mnóstwo zalet, musi być odpowiednio dobrana. Należy wobec tego określić oczekiwania i tym samym ustalić zakres oraz częstotliwość pracy tego urządzenia. Wówczas łatwiej będzie dopasować jego parametry. Dokonując wyboru, dobrze jest zdać się na radę osób bardziej doświadczonych, które znają się na tych urządzeniach, zajmują się ich sprzedażą i fachowym doradztwem w zakresie doboru.